środa, 24 kwietnia 2013

Mały mężczyzna


Po woli staram sobie to uświadamiać. Zygi już nie jest małym szczeniaczkiem, któremu wszystko można. On już się zaczyna stawać mężczyzną. Broni swojej mamusi. Co prawda ma swoje odruchy szczeniaczka (np. boi się różnych dźwięków typu odkurzacz, samochód itp). Jest już "małym cielaczkiem". Ma 52 cm wzrostu. Co prawda lubi się bawić, ale to już co innego. Wcześniej jak gryzł tymi swoimi ząbkami to lekko kuł, a teraz wole nie myśleć, co by było, gdyby gryzł. Ale wiadomo, są tez plusy. Jest teraz duży. Coraz starszy i jego stawy też są już bardziej rozwinięte. Co prawda jeszcze trochę musimy poczekać, żeby zacząć frisbować, ale wiadomo, mniej niż na przykład pół roku temu. Ten mój "mały" szkrab jutro skończy 7 miesięcy. Już zrobiłam z tej okazji filmik, ale dodam go dopiero jutro.


A co u Leny... U Leny w zasadzie nic. Biega skacze. Ale jest jeden news. Jak zobaczyła, jak fajnie Zygi się bawi zabawkami ona też próbuje sie nimi zainteresować. I to w zastraszającym tempie! Wcześniej w ogóle nie zwracała uwagi na piłeczkę, a teraz? Nawet jeżową się bawi! (wcześniej się jej bała).


Jest już ciepło. To oznacza długie spacery, ale i pełno kleszczy. Wczoraj była u mnie koleżanka. Jak zaczęłyśmy wyciągać psiakom te małe paskudztwa, to myślałyśmy, że się nie skończą! Zygi przez góra tydzień miał wyjętych 30-40 kleszczy! Tata ma kupić kropelki po to jest nie do pojęcia, żeby było aż tyle! Jutro idziemy na spacer z Adą, Sonia Skwarkiem, Wer, Odim i Floksią. Już się nie możemy doczekać.

4 komentarze:

 1. Ale ten czas szybko płynie... Niedługo Zyg będzie obchodził urodziny!
  Super, że Lena zaczyna się bardziej interesować zabawkami. Sama widziałam jak świetnie się szarpie :).
  Nas też kleszcze atakują, ale bronimy się jak możemy kropelkami.
  Ja też nie mogę się doczekać jutra. A mamy już nowy, żółty dysk na trening. Giętki, a za razem świetnie latający SofFlite :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Zygi rośnie jak na drożdżach. ;)
  Widać po zdjęciu, już dorosły psiak z niego. ;)
  Fajnie, ze Lena też bawi się zabawkami. ;)
  Życzymy miłego spacerku z psiakami. ;)

  Pozdrawiamy.! ;*
  Zapraszamy do nas w wolnej chwili. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas na prawdę piekielnie szybko celi. Dopiero co mój maluteńki Kajtuś spał całymi dniami na łóżku na którym teraz siedzę, a teraz ma już 6 lat! Koszmar, dlaczego tego czasu nie da się zwolnić? :)
  Zygi to bardzo przystojny młodzieniec, tylko czekać, aż się zaczną za nimi jakieś panie oglądać ;p
  U nas niestety ciągle pada i też jest masakra z kleszczami, niestety zauważyłam, że nawet obroża na nie, nie do końca działa
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. o kurde przy kleszczach to na borelioze trzeba uważać.

  ps. zapraszam do udziału w akcji: www.nieporzucajpsa.pl

  OdpowiedzUsuń