wtorek, 7 sierpnia 2012

PYTANIE

Mam pytanie do wszystkich czytelników mojego bloga. Mam ostatnio wiele problemów z Lenką. 1. Bez przerwy zdejmuje obrożę przez głowę i ucieka(bo ma głowę jak owczarki niemieckie, czyli głowa szerokości szyi). 2. Podgina siatkę od ogrodzenia, 3. Biega po całej wsi 4.Na noc ucieka z domu, dusi czyjeś kurczaki i przynosi na podwórze.5. Ciągle ma jakieś urojone cieczki i ciąże.
 Pomóżcie mi rozwiązać te problemy, bo oczywiście mój mądry tata mówi, że to moja wina. Wiecie może jak mogę tego się pozbyć(tych problemów) Rady piszcie w komentarzach.
Ps. A oto statystyki mojego bloga, na temat odbiorców:

7 komentarzy:

 1. 1. Kup Lenie obrożę półzaciskową. Takiej obroży nie zdejmie, bo kiedy będzie ciągnąć zaciśnie się na jej szyi i nie zejdzie jej przez głowę. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłby duży, zabezpieczony kojec, ale na to nawet nie ma co liczyć z twoim tatą.
  2-3. Zabieraj ją codziennie na przynajmniej jeden długi spacer żeby mogła się wybiegać, baw się z nią i wymyślaj jej nowe ciekawe zajęcia. Moim zdaniem ona ucieka z nudów bo ma za mało zajęcia. Jeśli dostarczysz jej odpowiednio dużo atrakcji może nie będzie już tego robić.
  Nie zostawiaj jej samej na podwórku biegającej luzem. Niech biega tylko w tedy kiedy jest z tobą na spacerze, lub kiedy jesteś z nią na podwórku i jej pilnujesz.
  4. Niech nie biega luzem w nocy. Niech się nauczy, że w nocy ma siedzieć w budzie i spać, a w dzień może biegać.
  5. Wysterylizuj ją.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na problemy hormonalne najlepszym wyjściem jest sterylizacja. To wyeliminuje urojone ciąże oraz ryzyko wystąpienia ropomacicza. Nie będziesz musiała więc martwić się chorobami układu rozrodczego i cieczkami.
  Ucieczki, duszenie kur - może to być efekt frustracji lub wzmożenia się instynktu łowieckiego. Na jedno i drugie dobrym wyjściem jest przemyślane zorganizowanie psu czasu. Wymęczyć fizycznie, a także znaleźć zajęcie, w którym musi pokombinować, zmusić się do myślenia (choćby psie zabawki logiczne). Powinnaś wykazać w stosunku do Lenki więcej zaangażowania.
  Nie przejmuj się komentarzami typu: "to Twoja wina". Wiem, że jest to demotywujące i sprawia przykrość. Zaciśnij zęby, rób swoje, szukaj rozwiązań. Załamywaniem się do niczego nie dojdziesz. W razie czego, zatyczki w uszy. ;)
  Życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm. Dlaczego lata po całej wsi ? Nie masz zamkniętej bramy, ogrodzenia, płotu itp. ? Jeżeli to to, musisz coś zrobić. Np. zamykać bramę. Gorzej jeśli przeskakuje przez płot...:/
  Tez sądzę, że sterylizacja będzie dobrym wyjściem. ;)
  Mam nadzieję, że będziesz mogła to zrobić.
  Bieganie za drobiem...obyś tylko nie miała z tym większych problemów, takich jak oskarżenia sąsiadów...
  Tak jak poprzedniczki, myślę iż zorganizowanie jej dużych wypadów gdzieś, było by dobre. Z tą obroża to nie wiem...musi się przyzwyczaić...
  Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy ogrodzenie, tylko ona podgina zębami siatkę...

   Usuń
 4. Pewne rzeczy chyba musisz z nią po prostu wypracować. Może gdyby miała jakieś ciekawe zajęcie, to zaprzestałaby tych ucieczek. Może spróbuj znaleźć jej coś takiego i więcej jej pilnuj. Na cieczki itp. jest tylko jednk wyjście. Sterylizacja byłaby tutaj bardzo opłacalna. Przynajmniej jeden problem z głowy. Co do zdejmowania obroży, to mogłabyś kupić jej szelki, chociaż pewnie ciężko byłoby się suni przyzwyczaić do nich. Powodzenia życzę. Mam nadzieję, że uda Ci się rozwiązać te problemy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może wysterylizuj ją by nie miała cieczki, a co do zdejmowana obroży to sama nie wiem..

  OdpowiedzUsuń